Czy tylko gres oraz płytki są dobre na ułożenie tarasu? Odpowiedź brzmi nie, ponieważ taras można ułożyć jak najbardziej z kostki brukowej.

Zalety ułożenia kostki brukowej na tarasie:
– cena
– kompozycja z całym otoczeniem ogrodu oraz z innymi nawierzchniami ułożonych z kostki brukowej jak np. chodnika, ścieżki, podjazdu czy schodów
– wytrzymałość
– łatwe utrzymanie czystość

Wady:
mniejsza ilość wzorów, ale tutaj trzeba podkreślić, że jednak jest wiele rodzajów kostek

Decydując się na ułożenie kostki brukowej na tarasie należy wziąć pod uwagę całe otoczenie. Jeśli chcemy aby taras ładnie komponował się z innymi elementami ułożonymi z kostki brukowej to jak najbardziej będzie to trafna decyzja. Wszystkie elementy będą tworzyć spójną całość.

Zaletą kostki brukowej jest wytrzymałość. Przy wyborze płytek trzeba szczególną uwagę zwrócić czy są to płytki na zewnątrz, w innym razie mogą po prostu pękać i nie wytrzymać mrozów. Kostka brukowa jak najbardziej wytrzymuje minusowe i plusowe temperatury.

Do wad kostki może należeć mniejsza ilość wzorów. Ale tutaj wbrew pozorą na rynku dostępna jest szeroka gama kostek i na pewno dopasuje się dany rodzaj kostki na taras.

Kolejna zaletą kostki brukowej jest jej łatwe utrzymanie kostki w czystości.

Wiele firm świadczy usługi projektowania z kostki brukowej m.in. tarasów. Dzięki temu jesteśmy w stanie w prosty i szybki sposób zobaczyć wizualizacje tarasu. Dlatego zanim zdecydujemy się na ułożenie tarasu z kostki brukowej warto skontaktować się z fachowcem, który wykona taką wizualizację i zaproponuje odpowiednią kostkę na Państwa taras.