Z kostki brukowej można ułożyć podjazdy, schody tarasy oraz ścieżki. Szczególnie te ostanie nadają charakteru w ogrodzie. Ścieżka z kostki brukowej można wykonać z wielu rodzajów kostki brukowej. To właśnie kostka brukowa podkreśli charakter domu oraz ogrodu. Dlatego jej wybór jest bardzo istotny. Już na samym początku należy zadbać o dobry projektu ścieżki oraz wybór trwałej i wytrzymałej kostki brukowe. Jeśli decydujemy się na ułożenie kostką brukową tylko ścieżki, należy wziąć pod uwagę dopasowanie kostki do innych części jak pojazdu tarasu czy schodów.

Poniżej prezentujemy wykonanie ścieżki z kostki brukowej. Tutaj użyliśmy dobrze znanej kostki brukowej Polbruk Nostalite w kolorze szarym. Kostka prowadzi do altanki i ułożona jest wokół niej.
sciezka_z_kostki_brukowej
Poniżej przedstawiamy ułożenie ścieżki z piaskowca w kolorze czerwonym. Po ułożeniu piaskowca cała realizacja nabrała finezyjnego charakteru. Nawierzchnia z piaskowca może występować w rożnych wymiarach oraz jest bardzo trwałym materiałem

Ułożenie tarasu z piaskowca

Ułożenie tarasu z piaskowca

Ta realizacja wymagała czasu i odpowiedniego projektu. Zależała nam na stworzeniu kostki w stylu dawnym. Naszym celem było stworzenie z kostni brukowej stylu angielskiego a nawet rustykalnego. Do takich realizacji wykorzystuje się specjalną kostkę brukowa, która robi wrażenie postarzenia. Na rynku są dostępne kostki o tzw fakturze postarzenia i często wykorzystywane są w pracach brukarskich.

kostka_granitowa_przed_wejsciem