Układanie kostki brukowej jest zajęciem wymagającym czasu oraz precyzji. Dlatego układanie kostki brukowej i czas prac brukarskich zależny jest od wielkości projektu oraz od jego stopnia skomplikowania. np. ułożenie z kostki brukowej wzoru lub dotarcie do trudnych miejsc.
Układanie kostki brukowej można podzielić na kilka etapów:

Etap 1 prac brukarskich do których należy:
– projekt kostki brukowej
Jeśli plac jest wystarczająco duży można wykonać projekt wizualny. Projekt kostki brukowej pokaże nam jak wymarzony plac może wyglądać w konkretnym wariancie.

Etap 2 to wybór kostki oraz odpowiednia jej ilość. Należy tutaj starannie wyliczyć powierzchnie pod kostkę oraz następnie obliczyć odpowiednią ilość.

Etap 3 to przygotowanie powierzchni do ułożenia placu z kostki brukowej. Tak, aby w przyszłości nie powstały koleiny czy zapadnięcia się powierzchni. Grubość podbudowy będzie zależna od wykorzystywania nawierzchni. Etap 3 układania kostki brukowej składa się z dodatkowych prac jak wyrównanie i poziomowanie powierzchni.

Etap 4 to układanie kostki brukowej przez firmę brukarską. Na tym etapie wymagana jest duża precyzja szczególnie gdy układamy wzór z kostki brukowej. Następnie po ułożeniu następuje utwardzenie powierzchni i piaskowanie fug.

Ułożenie kostki brukowej przez brukarza będzie nasz cieszyć przez długie lata.