Układanie kostki brukowej to wielkie wyzwanie. Brukarz, który układa kostkę brukową musi mieć wyobraźnie przestrzenną oraz znać metody na ułożenie z kostki brukowej odpowiedniego wzoru. Wiadomo nie każdy wzór będzie pasować do danego podjazdu czy placu. Dlatego to właśnie brukarz ma za zadanie zaproponować i ułożyć wzór z kostki brukowej, który będzie ładnie i efektywnie prezentował się na podjeździe.

Poniżej prezentujemy ułożenie z kostki brukowej w Piasecznie wzoru przypominający kwiat. Do ułożenia kostki brukowej użyliśmy kostki Budokrusz Grado pastel oraz kostka Budokrusz Grado marengo. Dopasowanie kolorystyczne kostki brukowej spowodowało, że szara kostka nabrała blasku. Wystarczy tylko dwa rodzaje kostki brukowej i odpowiedni pomysł na wzór, a nasz podjazd będzie wyglądać efektownie.
kostakbrukowa1

Kolejną realizacją jaką wykonaliśmy z kostki brukowej to wzór w kształcie psa. Nie tylko dla wielbicieli tych czworonogów. Tutaj jak przedstawia obrazek mieliśmy dużo miejsca aby efektownie wkomponować wzór z kostki brukowej. Do tej pracy brukarskiej użyliśmy kostki firmy Semmelrock, bruk klasyczny brązowy oraz kostka Budokrusz Grado pastelowe.

kostabrukowa

Poniżej przedstawiamy tradycyjny wzór kostki brukowej, ale wykonany z kilku kolorów kostki brukowej. I tak do tej realizacji brukarskiej wykorzystaliśmy kostkę Jadar Arko Lux perłowy, kostka Jadar Arko Lux grafitowy, kostka Jadar Arko Lux miedziany oraz kostka jadar Arko Lux pomarańczowy. Połączenie wszystkich kolorów kostki brukowej spowodowało wykonanie estetycznej realizacji z kostki brukowej.

Ułożenie koła z kostki brukowej

Ułożenie koła z kostki brukowej